EĞİTİM KOÇU

Scheduled on

ÇARŞAMBA 14:00 15:00

Tagged as:
Dört yanlış bir doğruyu götürür.

Boş bırakmak yanlış yapmaktan iyidir. “

Peki ya hayatta yanlış, doğru kazandırır m? Doğrular, yanlışa götürür mü? Yanlış yapmaktan korkulmalı mı? Boş geçmek her zaman iyi midir?

Bu programda naçizane bir Eğitim Koçu’nuz var. Sınava dair test sistemini öğrenirken; hayatın aslında klasik bir sınav olduğuna da değineceğiz.

 

Meslek seçiminde toplumda kalıplaşmış mesleklerin dışına da çıkılabileceğini gösteren konuklarla; sınava hazırlanma süreci, kritik noktalar, ufak tefek tüyolar ile aslında korktuğumuz şeylerin sadece bir beyin algısı olduğunu göreceğiz.

Meslek seçiminin geri kalan yaşamın düzenine ne derece etki ettiğini; Dünya’nın aslında göründüğü kadar büyük olmadığını ve eğitim için Türkiye sınırlarının dışına da aslında nasıl kolay çıkılabileceğini konuşuyoruz.

Her Çarşamba  saat 14:00’de Eğitim Koçu ile testlerinize bir saatlik ara vermenizi bekliyorum. Full konsantrasyon için bir sade kahvenizi de hazır bulundurun.

 


Devamını oku

Önceki Podcastler


EĞİTİM KOÇU programcılar

1992 yılında Istanbul’da doğdum. Ortaokuldayken yan flüt, piyano ve bağlama eğitimi aldım ancak matematikçi bir annenin oğlu olduğumdan profesyonel alanım da sayısal okumak oldu. Lise eğitimimin ardından üstün başarı bursu ile Yeditepe Üniversitesi’nde Fizik eğitimi alıp radikal bir kararla Enerji Bakanlığı bursu ile Rusyada Nükleer Enerji Mühendisliği okumaya gittim. Ailemden ve ülkemden ilk defa ayrı kalmanın zorlu sürecini atlattıktan sonra


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background