BORA ERDİN


BORA ERDİN shows

TEKNO DİNAMİK

TEKNO DİNAMİK

1985 yılında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde doğan Bora Erdin; ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Zonguldak’ta tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için Edirne’ye giden Erdin, Trakya Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olmuştur.

Bora Erdin gazeteciliğe üniversite yıllarında yerel televizyon ve gazetelerde muhabirlik yaparak başlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’a gelen Erdin, dergi haberciliğinin popüler olduğu dönemlerde sektör dergileri çıkartmış ve sektöre yön veren dikkat çekici haberlere imza atmıştır.

Gazeteciliğe Referans Gazetesi’yle devam eden Erdin, ardından Capital ve Ekonomist Dergileri’nde çalışmış, Capital ve Ekonomist Dergileri’ndeki görevinden ayrıldıktan sonra Sözcü Gazetesi’nde ekonomi muhabiri olarak göreve başlamıştır. Erdin, Sözcü Gazetesi ve Sözcü TV’de yayınlanan, sokak satıcılarının kazancının araştırıldığı “Sokak İşi” ile Ekonomi Gazeteciler Derneği’nin verdiği Ekonomi Basını Başarı Ödülüne layık görülmüştür. 2015 yılında Sözcü Gazetesi Özel Haberler ve İstihbarat Şefi olan Erdin, Kobani olaylarını, Soma faciasını ve Zeytin Dalı harekatını yerinde takip etmiş ve gündem yaratan haberleriyle başarısından sıkça söz ettirmiştir.


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background