ESRA ERKUT DEMİRÖZ


ESRA ERKUT DEMİRÖZ shows

Sorry, there is nothing for the moment.

1975 İstanbul doğumluyum, evliyim ve 2010 doğumlu Derin’in annesiyim.

Kendi kızım ve ebeveynliğim büyürken fark ettim ki bebeğin dünyaya gelişi hakkında kadınların, ebeveynlerin daha çok bilinçlenmeleri gerekiyor. Ayrıca doğumlarına, bebeklerinin dünyaya geliş anına sahip çıkmaları adına daha çok cesaretlenmeye ihtiyaçları var. Bu sebeple çıktığım yolculukta 2012 yılında önce doula oldum. Türkiye’ in ilk doularından birinden, İçsel Doğum öncüsünden eğitim almak; Türkiye’ nin ilk 10 sertifikalı doulasından biri olmak ve gene Türkiye’ nin ilk doğuma hazırlık eğitici eğitimi olan İstanbul Doğum Akademisi temsilcilerinden sertifikamı almak benim için çok kıymetlidir.

Hayat rahimde başlar. Psikolojimiz doğumuzla perçinleşir. Bebeğin karanlık, sıcak dünyasında neler hissettiği çok önemli. Bu sebeple bebeklerin şiddetsiz doğum ile, nezaketle dünyaya gelmesi, ebeveynleri tarafından sevgi ve şefkatle sarmalanması benim için çok önemlidir.

2012 yılından beri aldığım eğitimler ile ebeveynlere doğum öncesinde, doğumda ve doğum sonrasında danışmanlık yapıyor, eğitimler veriyorum. Ayrıca iki yıldır kendi uzmanlık alanım dışındaki konular ile ebeveynleri ilgili uzmanlar ile buluşturup, eğitimler düzenlediğim Anahata Yaşam isimli bir stüdyom var.

Dr. Grantly Dick-Read ‘in şu sözünü çok severim;

 

“Bizler sadece doğumu daha kolay, anne ve bebek için daha risksiz bir hale getirmek istemiyoruz. Daha fazlasını düşünmeliyiz. Doğumun başlı başına ruhsal ve bir o kadar da fiziksel bir başarı olduğunu anlamak zorundayız. Bir çocuğun doğumu insan sevgisinin en mükemmelidir.”

 Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background