HAKAN MİLLİ


HAKAN MİLLİ shows

ODTÜ Kimya bölümünde lisans ve polimer biliminde yüksek lisans yaparak mezun oldu..ODTÜ Oyuncuları ile 6 yıl üniversite tiyatrosu yaptı. 1995 yılında İstanbul’da Kimya Mühendisi olarak çalışmaya başladı. İstanbul’da bir taraftan profesyonel iş hayatına devam ederken Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’na katıldı. Burada oyuncu ve eğitmen olarak tiyatro yaşamına devam etti. “Evlenme” oyunuyla kadrosuna katıldığı Mahir Günşıray’ın kurduğu Tiyatro Oyunevin’de oyunculuğa devam etti. Bir turnede karşılaştığı iki değerli müzisyenin hayatına girmesi Göçebe Şarkılar müzik grubunu kurmasına kadar giden yolu açtı. Tiyatro ve müzik sayesinde Türkiye’de ve dünyada birçok şehre seyahatler gerçekleştirdi. TRT’de 2 yıl satır Arası programında skeçler oynadı. Altyazı ve dublaj çevirileri yaparak, seslendirmeler yaptı. 2 yıl AMWAY’in Türkiye’deki eğitim sesi oldu.

Halen yabancı ortaklı bir şirkette yöneticilik görevini yürütürken, 10 yıldır çocukluktan beri hayali olan köpekleriyle hayatını paylaşmakta, onlarla köpek sporları yaparak takımıyla birlikte Avrupa’da birçok yarışmada ülkemizi temsil etmektedir.

Tüm bu etkinliklerden vakit bulduğunda en çok sevdiği 2 tatil rotası Ayvalık ve Gökçeada’ya gidiyor, ve hayatı keyifle yaşamaya gayret ediyor.


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background