KÜLTÜR SANAT AJANDASI-28 Sanatçı ”Bugünü Resmetmek” İçin Buluştu

Ahmet Çağatay Bayraktar 19 Haziran 2024

[PODCAST]

Güncel resmin konularını ele alan ve günümüz toplumunun meselelerini “resmine taşıyan” 28 sanatçının son beş yıldaki çalışmalarına yer veren “Bugünü Resmetmek” sergisi 17 Mayıs’ta Yapı Kredi Galeri’de sanatseverlerle buluştu. Sergi “sadece resim” izlemek isteyen sanatseverler için de ideal bir keşif noktası niteliği taşıyor.
📌Farklı kuşakların ve eğilimlerin örneklerini bir araya getiren sergi, resmin piyasa veya popülizm odaklı olmadığını, eleştirel bir bakışla vurguluyor.
📌Serginin küratörlüğünü ise Yapı Kredi Kültür Sanat Galeri Direktörü Didem Yazıcı ve küratör Burcu Çimen üstleniyor.
📌Sergiye paralel olarak çıkan arşiv niteliğindeki Bugünü Resmetmek başlıklı kitapta küratörlerin metinlerine sanatçı ve yazar Rana Kelleci ve Furkan Öztekin’in makalesi ve gazeteci yazar Özlem Altunok’un sergi sanatçılarından Fulya Çetin ve Taner Ceylan’la yaptığı kapsamlı bir söyleşi eşlik ediyor.
📌Kültür Sanat Ajandası’nın yeni bölümünde Bugünü Resmetmek sergisinin küratörü Didem Yazıcı, sergiye dair merak edilenleri yanıtladı. Ahmet Çağatay Bayraktar ile Kültür Sanat Ajandası her Çarşamba bugün 15.00’te Radyo Gedik web, mobil ve #podcast ‘te.


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background