KÜLTÜR SANAT AJANDASI – Yazan-Çizen Latif Demirci Sergisi İş Sanat’ta

Ahmet Çağatay Bayraktar 5 Haziran 2024

[PODCAST]

Canavar Koyun Orhan, Muhlis Bey, Arap Kadri ve Press Bey karakterleri ile hafızalarda yer eden Latif Demirci, Gırgır’dan itibaren çizdiği bütün karikatürleri ile İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nde! Yazan-Çizen Latif Demirci başlığıyla sanatçının 1975-2022 arasında yayımladığı birçok karikatürü içeren sergi aynı zamanda sanatçının çalışma masasına ve daha önce sergilenmemiş çizim taslaklarını barındıran dev bir arşiv niteliğinde.
📌Serginin küratörlüğünü sanatçının kızı Yasemin Demirci ile yakın dostu, gazeteci İhsan Yılmaz’ın üstlendiği serginin tasarımını Emre Senan gerçekleştirdi.
📌Serginin Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basılan kitabını ise İhsan Yılmaz hazırladı. Sergi 30 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nde görülebilir.
🎙️Kültür Sanat Ajandası’nda bu hafta ülkemiz karikatür sanatının önemli isimlerinden Latif Demirci’nin eserlerini içeren Yazan-Çizen Latif Demirci sergisini, serginin küratörlerinden sanatçının kızı, yönetmen ve yapımcı Yasemin Demirci anlatacak. Sergide, Demirci’nin babasının kaybından sonra yaşadıklarını anlattığı 2022 tarihli “Onun Kalesinde…” başlıklı film de yer almakta. Radyo Gedik olarak aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background