Radyocu kadınlar Gedik Holding’in kadın çalışanları ile buluştu

Yazan on 10 Mart 2020

Gedik Holding’in kaynak vana ve döküm alanlarında çalışan kadın çalışanları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü alanında uzman kadınlarla bir arada keyifli bir panelle kutladı. Bütünsel Sağlık ve Ayurveda uzmanı Ebru Şinik, Gazeteci/Yazar, Radyo Gedik programcısı (İyilik Saplık) Füsun Saka, MasterCamp kurucu ortağı ve kariyer ve eğitim danışmanı, Radyo Gedik programcısı (Başıma Bir İş Geldi) Zuhal Gürçimen ile EFT ve Reiki uzmanı, Mutluluk Kolay tekniğinin yaratıcısı, Radyo Gedik programcısı (Mutluluk Kolay)  Gülcan Arpacıoğlu’nun aralarında bulunduğu, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’in de yer aldığı panelin moderatörlüğünü Gazeteci/Radyo Gedik Yayın Yönetmeni Hande Demirel üstlendi.

 

Gedik Holding kadın çalışanlarının iş yaşam dengesinden sağlıklı yaşama pek çok alandaki sorularını yanıtlayan uzmanlar, kendi alanlarında önemli bilgileri paylaştı.

 

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik yaptığı konuşmada, kadın erkek eşitliği konusunda en önemli rolün yine kadınlara düştüğünü ifade ederek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Toplumumuzda kadının değerinin ortaya konulması için ailemizdeki biz kadınların duruşundan başlayarak erkek evlat yetiştirme süreçlerine kadar yine tüm görev biz kadınlara düşüyor. Bugün bize, Atatürk’ün dediği gibi; “Yeryüzünde gördüğünüz her şey kadınların eseridir” diyerek kadınları överken büyük bir sorumluluk da yüklüyor.

 

Dünya Ekonomi Forumu 2016 raporuna göre kadın ve erkeğin iş hayatında eşit temsili için 117 sene gerektiği söyleniyor. Yani biz yaşam süremizce kadının ve erkeğin eşit şartlarda olduğunu göremeyeceğiz.

 

Çalışan kadının kendine güveni tamdır, kimseye el açmaz, kimseye de muhtaç değildir. Kıymetli ozan Neşet Ertaş “Kadınlar İnsandır biz İnsanoğluyuz” deyişi ile kadınlara verilmesi gereken değerin altını yaldızlar ile çizmiştir.”

 

Gedik Holding, faaliyet gösterdiği kaynak döküm vana gibi sanayi kollarında ve İstanbul Gedik Üniversitesi’nde cinsiyet eşitliği konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır. Sanayide kadın çalışan sayısıyla öne çıkmasının yanı sıra, İstanbul Gedik Üniversitesi bünyesinde kurulan

Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma Merkezi’nde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilimsel çalışmalar sürdürmektedir. İstanbul Gedik Üniversitesi ayrıca KAGİDER önderliğinde kadın istihdamını teşvik etmek için geliştirilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Programı kapsamında bağımsız bir denetleme sürecinden geçerek Fırsat Eşitliği Modeli Sertifası (SEM) almaya hak kazanan ilk üniversitedir.

 

 


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background