Yeni sezon başlıyor

Yazan on 25 Eylül 2020

Yeni sezon başlıyor

 

Türkiye’nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu Radyo Gedik 28 Eylül’de yeni sezona merhaba dedi. “Hayatı Dinle” sloganıyla hayata dair renkli keyifli bilgilendirici onlarca programını yeni sezonda da dinleyicileriyle buluşturacak radyomuz yine dopdolu.

 

***

 

Türkiye’nin ilk kurumsal internet radyosu projesi olarak 2019 başında hayata geçen Radyo Gedik, Gedik Holding bünyesinde çalışan motivasyonunu ve iletişimi artırmak, Sanayi, Eğitim ve Sosyal alanların tümünü kapsayan bir buluşma platformu yaratmak amacıyla yola çıktı. İstanbul Gedik Üniversitesi çatısı altında gençlerle buluştu.

Kurum içi iletişimin tüm ihtiyaçlarını karşılayan program akışının yanısıra kurumun dış dünyayla iletişimini kuvvetlendirmek, ayrıca Türkiye’de haber alma, bilgi verme, eğlendirme gibi tüm bileşenleri birarada tutan bir yayın organı yaratarak mevcut medya kanalları arasına iyi bir örnek daha koyabilmek amacını taşıyan radyomuz, geleneksel bir mecra olan radyoyu yeni teknolojileri kullanarak internete taşımış çağdaş bir yayın platformu olarak yoluna devam ediyor.

Özgün içerikli yayınlar internet üzerinden gün boyunca canlı gerçekleşirken, mobil uygulama ve tüm dijital platformlarla destekleniyor. Kurulduğundan bu yana podcastleri 100 bine yakın dinleyiciye ulaşan Radyo Gedik yeni sezonda yine dopdolu.

 

Popüler şovlar

Radyo Gedik hali hazırda 30’a yakın programa ev sahipliği yapıyor. Her sabah saat 08:00’de Hande Demirel’in günün öne çıkan başlıklarını paylaştığı Günaydın, havacılık endüstrisine dair her konuyu ele alan ve alanında tek olan Havalı Şeyler, Füsun Saka’nın hazırladığı İyilik Sağlık, ünlü diyetisyen Berrin Yiğit ile İyi Beslen, Gazeteci Enis Tayman’ın hazırlayıp sunduğu Jurnal, Deniz Karadeniz’in hazırlayıp sunduğu Öpünce Geçmeyen Uflar, bebeklik dönemi üzerine çalışan 4 psikolog ve 1 douladan oluşan 5 şahane kadının imzasını taşıyan Benzersiz Yolculuk, Yazar Süleyman Güner’in Bozcaada’daki çocukluğuna dair sesleri dünyaya duyurduğu; radyo tiyatrosuna yakın sesli öyküleri, birbirinden renkli konu ve konukları ile Bozca Adamdan Sesler Radyo Gedik’in uzun süredir devam eden popüler şovlarından sadece birkaçı.

 

 

Yeni programlar

 

Yeni sezonda devam eden programların yanına yenileri de eklendi. Müzisyen Aliço Halil Zünbüloğlu’nun hazırlayıp sunduğu Aliço ile Faslı Bahar, her Salı saat 16:00’da Radyo Gedik dinleyicilerine müzik ziyafeti sunuyor. Radyo Gedik stüdyosunda canlı gerçekleşen programa her hafta birbirinden değerli müzisyenler konuk oluyor ve Aliço ile birlikte hem sohbet ediyor hem çalıp söylüyorlar.

İktisat Kantini, Radyo Gedik’in bu sezon başlayan iddialı programlarından biri. Akademisyen Caner Özdurak’ın hazırlayıp sunduğu İktisat Kantini hikayelerle ekonomi anlatıyor. İktisat Kantini her Pazartesi saat 15:00’de.

Yeni sezonun iddialı bir diğer programı da Futbol Akademisi. Salı 16:00 ve Cuma 17:00’de haftada iki gün futbola dair her şeyin konuşulduğu bu programın yapımcı ve sunucusu, futbolun efsanelerinde, Fenerbahçe’deki başarılarından tanıdığımız Engin


Continue reading

Sonraki post


Thumbnail
Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background