Autoshow 2021’de Yeni Normal 

Written by on 10 Eylül 2021

 

Memduh Taşlıcalı ve Halil Okşit’in hazırlayıp sunduğu Oto Ajanda’nın bu haftaki konuğu Otomotiv Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu oldu. Bu sene dijital olarak düzenlenecek Autoshow üzerine konuşulan programda sektörün yeni normalleri de ele alındı

 

Pandemi ile eğitim ve çalışma hayatının büyük oranda dijital ortamlarda devam etmesi, fuarları da etkiledi. Sektör üyeleri ve müşterilerin etkileşimi için imkan sağlayan birçok fuar ve konferans internet üzerinden düzenlendi. Bu sene 14-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Autoshow da bu furyaya katılarak internet üzerinden düzenlenecek. Dijital Autoshow’un öne çıkan markalarını ve fuar hakkında bilgileri Oto Ajanda’ya konuk olan Otomotiv Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Radyo Gedik dinleyenleriyle paylaştı.

3 yıldır fuarı gerçekleştiremediklerini söyleyen Ali Bilaloğlu, otomotiv sektörünün yeniliklere açık olmasıyla 2021’de fuarı dijital ortamda gerçekleştirmek istediklerini söyledi: “Dijital çalışma ortamlarını gelişmesi de bizim için bir fırsat oldu. Dünyanın bu boyutta ilk otomotiv fuarını da bu sene gerçekleştireceğiz. Bu fuarda otomobil markalarının yanı sıra hafif ticari araç ve motosiklet markaları da yer alacak. Bu da fuarımızın sadece otomobil değil, mobilite yani ulaşımı hedefleyen bir etkinlik olmasının göstergesi.”

30 Marka Dijital Fuarda

Tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek fuarda sergilenecek araçların içi ve dışının 360 derece görülebileceğini söyleyen Bilaloğlu, fuarda araç satın alma imkanı olduğunu da ekledi: “Önceki fuarlarda olduğu gibi ziyaretçiler istedikleri aracı, marka satış görevlisiyle canlı bir şekilde bağlantıya geçerek satın alabilecek. 30 marka fuarda yer alacak. Her marka için bu imkan sağlanacak.”

Benzinli Araçların Dönüşümü Beklenmeli

Dünyadaki elektrikli araç dönüşümü konusunda Ali Bilaloğlu şunları söyledi: “Şu anda otomobiller icat edildiğinden beri en ciddi değişimi yaşıyoruz. Elektrikli araçların içten yanmalı motorlu araçlara göre servis masrafı daha az. Ve yine içten yanmalı motorlar yakıt açısından daha verimli, çünkü bir kilogramlık yakıttaki enerji miktarı daha fazla. İçten yanmalı motorlar sadece fosil yakıtlar değil, sentetik yakıtlar da tüketebilir. Bu da teknolojinin gelişmesiyle sentetik yakıtları gündemimize getirdi. Sentetik benzinin en büyük özelliği üretim sırasında karbondioksit salgılamıyor. İçten yanmalı motorların tamamen bitirilmesi için henüz erken fakat çevreci çözümler için mevcut yakıtların yüzde 10 veya 20 oranında sentetik yakıtla karıştırılabilir. Bu yüzden benzinli araçları hemen hurdaya göndermek yerine gelişmeleri takip etmek gerekir.”

Autoshow 2021’e katılım ücretsiz olacak. Fuara katılmak için odd.org.tr adresinden kayıt olmak gerekiyor.

Otomotiv Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu’nun konuk olduğu Oto Ajanda’yı buradan dinleyebilirsiniz:


Continue reading

Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background