Ders Dışında da Aktif Olun

Written by on 14 Ekim 2021

İstanbul Gedik Üniversitesi Kariyer Merkezi Danışmanı Stephen Moroz, yeni eğitim-öğretim döneminde üniversiteye başlayan öğrenciler için tavsiyeler verdi

Her Salı saat 15.00’te Kariyer Yolu programıyla Radyo Gedik dinleyicileriyle buluşan İstanbul Gedik Üniversitesi Kariyer Merkezi Danışmanı Stephen Moroz, yeni başlayan eğitim-öğretim döneminde gençlere “ders dışında da aktif olun” dedi.

Adım Adım Kariyer

Üniversiteye yeni başlayan öğrencileri kariyerlerini netleştirmesinin önemli olduğunu belirten Moroz, “Kariyer belirlemek için öğrencilere birçok egzersiz ve envanter yolluyorum. Sonra bire bir görüşmelerde bu egzersiz ve envanterleri öğrenci ile değerlendiriyoruz.” Hedefini belirleyen ve bu doğrultuda ilerleyen öğrenciler için ise Moroz şu tavsiyelerde bulundu: “Kapsamlı bir özgeçmişten sonra doğru mülakat teknikleri konusunda püf noktalarını paylaşıyorum. Bu da öğrencilerin doldurduğu envanterlere ve alıştırmalara göre oluyor. Sonraki adım ise kendini geliştirmek ve network oluşturmayı öğrencilerle uyguluyoruz.”

Bilgi Sadece Teoride Kalmamalı

Eğitim dönemi boyunca İstanbul Gedik Üniversitesi’ne çeşitli sektörlerden kişileri çağırdıklarını söyleyen Moroz düzenlenilen panelleri şu şekilde sıraladı: “Bilgilerin sadece teorik olarak kalmaması için sektör içinden çalışanları, genç girişimcileri, mezunlarımızı panelist olarak ağırlıyoruz. Satış, finans ve lojistik gibi farklı alanlardan çalışan isimlerle düzenlediğimiz söyleşiler teorik alınan eğitimin somutlaşmasına yardımcı oluyor.

Kariyer danışmanlığı, insan kaynakları danışmanlığı, yetenek yönetimi, eğitmenlik ve satış konularında 25 yıldan fazla tecrübesi olan Stephen Moroz, İstanbul Gedik Üniversitesi’nde yeni dönemde güncel içeriklerle hazırladığı derslere de Kariyer Yolu programında değindi.

Stephen Moroz’un hazırlayıp sunduğu Kariyer Yolu programının tekrarını buradan dinleyebilirsiniz:


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background