GÜLAY GÜNER

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi lisans eğitimi sonrası, 1991 yılında Türkiye Öğretmenler Bankası T.A.Ş.’de iş hayatına atıldım. Sırasıyla Halkbank , Yapı Kredi Leasing, Tekstil Faktoring, Toprak Leasing/Faktoring, Toprakbank, Deniz Leasing/Deniz Faktoring sonrası 2004 de Yatırım Leasing/Strateji Faktoring şirketlerinin kuruluşunda yeraldım, son olarak üstlenmiş olduğum Yatırım Leasing YKB ve Genel müdürlük TE Sigorta Brokerlık YKB’ndan  ayrıldım. Finansal Kurumlar Birliği’nin kuruluşu adına ekip çalışmalarında yer almanın dışında üç  buçuk sene birliğin seçimle gelinen yönetim kurulu görevini de sürdürdüm.

1997 – 1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Master Programını tamamladım. Kendimi her alanda yetiştirmeye kararlıydım. 2015 – 2017 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Adalet Yüksek Okulu’nu bitirdim. Müsait bir zamanımda hukuk eğitimimi de tamamlamayı arzu etmekteyim. 2018 yılından bu yana da İstanbul Üni.’nde çok meraklı olduğum Tarih bölümüne devam ediyorum. İstanbul Modern ve Buart Sanat Atölyesi’nde de Sanat Tarihi ve Sanat Tarihi Felsefesi eğitimleri aldım.

Ama beni en mutlu eden İst.Üni , Okan Üni.,  Marmara Üni.,  Kocaeli Üni.,  Yıldız Üni. gibi çeşitli üniversiteler ile  TAYSAD, TKSYD, FİDER, Finansal Kurumlar Birliği, Banka ve Piyasa İstihbaratçıları Derneği gibi çeşitli dernek ve birlikler ile bazı bankalarda verdiğim eğitimlerim oldu. En son olarak mezun olduğum İstanbul Üniversitesi’nin İktisat Doktora Programı’ndaki verdiğim bankacılık eğitimi bana çok farklı bir gurur yaşattı. İş hayatım boyunca da yeni mezun arkadaşlarıma bir şeyler aktarmaya çok önem verdiğim gibi büyük haz aldım. Radyo ve televizyonda, yazılı basında da sürekli aktarım yapmaya devam ettim.

2020 yılı başında profesyonel iş hayatıma nokta koyup, birikim ve deneyimlerimi danışmanlık ve eğitim konularında kullanmak üzere GYCA Partner Danışmanlık Ltd. Şti. nin kurucu ortağı oldum.

Yaşadığımız pandemi sürecinde de boş durmayıp, ekonomi ve finans dünyasına uzak kişiler için on beşer dakikalık videolar çekerek, bu dünyayı, terminoloji, işleyiş mantığı ve kurumlarını tanıtmaya, birey ve işletmelerin bütçelerini yapabilir hale gelmesine katkıda bulunmayı düşündüm. Umarım finansal okuryazarlığımızın, farkındalıklarımızın artarak, değişen dünyaya ayak uydurmak için sizlere bir fayda yaratabilirim.


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background