Telefonlarda “İyi Yaşam”a Yer Açın

Written by on 11 Ocak 2022

Özlem Çetinkaya ile Dengeli Yaşam’a konuk olan mobil mindfulness uygulaması Studio Canlı’nın kurucusu Nilay Aydoğan, kurumsal yaşamdan girişimciliğe geçiş sürecini anlattı. Fitness’tan beslenmeye, güzellik ve bakımdan meditasyona birçok canlı dersi barındıran uygulama adeta bir kulüp gibi.

Kendisini günü değerlendirmeyi ve çalışmayı seven biri olarak değerlendiren Nilay Aydoğan iyi yaşama dair 1500’e yakın canlı dersi barındıran Studio Canlı uygulamasının geliştiricisi. Bu girişiminden önce kurumsal hayat içerisinde bulunan Aydoğan, “16 yaşından beri çalışıyorum. Kendimi çalışırken sağlıkla üretebildiğim için mutlu hissediyorum.”

Girişimcilik Konfor Alanından Çıkmak Demek

Kurumsal hayatta yöneticilik geçmişi olan Aydoğan, girişimcilik ile önceki kariyerini karşılaştırırken konfor alanından çıktığını vurguladı: “Kurumsal hayatta bilgi işlem bölümlerinde çalıştım. Problemlerin analitik bakılabildiği, rastlantıların olmadığı ve genellikle 0-1 kodlarıyla çalışılan bir alan. Girişimcilik ise belirsizliklerin çok olduğu bir alan.” 6 yıldır kurumsal hayat dışında çalışan Nilay Aydoğan, “Stres kaynaklı sağlık problemleri yaşamaya başladım. Kurumsal hayatın sağlık sorunlarımın temeli olmadığını yaptığım yürüyüşlerle ve yaptığım diyetlerle anladım. Bu sırada Wellbeing ve Mindfulness ile tanıştım.”

Studio Canlı, psikolojiden fitness’a farklı alanlar iyi yaşam içeriklerini barındırıyor.

Uygulama Adeta Bir Kulüp Gibi

Studio Canlı, kişiye iyi gelen her şeyi kapsıyor. Nilay Aydoğan uygulamanın iyi yaşam düşüncesi ile tanışmak için de uygun olduğunu söyledi: “Kullanıcılar uygun fiyata farklı alanlarda birçok derse erişebiliyorlar. 200’e yakın eğitmenin dersleri var. Bütçemizdeki gelirlerden yüzde 15’ini sosyal sorumluluk projelerinde kullanıyoruz. Kadınlara mindfulness’ı anlatıyoruz, belediyelerin barınaklarına yardımda bulunuyoruz. Afetlerden etkilenen insanlara psikolojik destekte bulunuyoruz. Abonelerimiz artık birbirini tanımaya başladı. Bu da uygulamamızı aboneler ile birlikte bir kulüp haline getirdi.”

 

Studio Canlı uygulamasının geliştiricisi Nilay Aydoğan’ın konuk olduğu Özlem Çetinkaya ile Dengeli Yaşam programını buradan dinleyebilirsiniz:


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background