Artweeks’e 55 bin Sanatsever Katıldı

Written by on 30 Eylül 2021

İstanbul’da kültür sanatı yeni noktalarından Akaretler Sıraevler, 8-19 Eylül tarihleri arasında 100’den fazla sanatçıyı ağırladı

İstanbul Akaretler beş yıldır ARTweeks ile özdeşleşti. Sultan Abdülaziz’in isteğiyle Sarkis Balyan tarafından 1875 yılında inşa edilen Sıraevler, Dolmabahçe Sarayı’nda görevli kişilerce kullanılıyordu. Son beş yılda ise kültür sanatın önemli etkinliklerinden ARTweeks’e ev sahipliği yapıyor.

2 Yeni Galeri Katıldı

[email protected], bu sene 15 galeri, 2 solo sergi, 1 koleksiyoner seçkisi sanatseverlerle buluştu. Ücretsiz ve herkese açık olmasıyla sanatın kamulaşması ve herkese ulaşması bakımından önemli bir görevi üstlenen etkinliğe bu sene ilk defa katılan galeriler de oldu. Galeri Nev İstanbul ve ZILBERMAN’ın bu sene ilk defa katıldığı ARTweeks’e Mine Sanat Galerisi, SANATORIUM, Martch Art Project, The Empire Project, x-ist, .artSümer, Vision Art Platform, MERKUR,Pi Artworks, PİLEVNELİ, Mixer, KRANK Art Gallery, Ferda Art Platform, Sanatatak, BB Projectt Art gibi Türkiye’nin önde gelen sanat kuruluşları dahil oldu.

Söyleşiler Renk Kattı

ARTweeks sadece eserlerin sergilendiği bir platform değil. Akaretler’de bulunan W İstanbul’da sanat söyleşileri de gerçekleşti. Pilevneli Galeri Sanatçısı Ali Elmacı Sanat Pratiği, Pİ Artworks Galeri Sanatçıları Özer Toroman ve Kemal Seyhan, Prof. Dr. Esra Aliçavuşoğlu moderatörlüğünde Renk ve Figür Üzerine ve Sanatorium Galeri Sanatçısı Adnan Yerebakan ise Sanatçı Temsiliyeti, İlişkileri ve Süreçleri söyleşileri ARTweeks’e hareket kattı.


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background