Kadın Çemberleri Kadınları Birleştiriyor

Written by on 30 Eylül 2021

Zuhal Gürçimen, iş yaşamında yaşanan sorunları ve olumlu anları her Çarşamba saat 17.00’de Başıma Bir İş Geldi programında Radyo Gedik dinleyenleriyle paylaşıyor. Bu haftaki programda sivil toplum kuruluşlarının iş yaşamına katkısı ve Profesyonel Kadınlar Ağı İstanbul’un son çalışması Kadın Çemberleri Projesi ele alındı

 

Kadınların iş hayatında sürdürebilir bir şekilde var olmaları ve liderler olarak yükselmelerini desteklemek amacıyla kurulan Professional Women’s Network (Profesyonel Kadınlar Ağı- PWN) oluşumunun konuşulduğu bu haftaki programda bu sene dördüncüsü düzenlenen Kadın Çemberleri Projesi ele alındı. Programa PWN Türkiye üyeleri Sibel Aydın Sığınmış ve Hande Yurtsever, derneğin son projesi Kadın Çemberleri Ağı’ndan bahsetti. 15 yıllık kariyeri boyunca sivil toplum kuruluşlarıyla çalışan Hande Yurtsever, PWN’in bir şehir networkü olduğunu söyledi: “Birbirimizle etkileşimli şekilde bir dayanışma ortaya koyuyoruz. Üyelerimiz arasında koçluk ve mentörlük verenler de var. Pandemi ile başladığımız bu proje içinin dördüncüsünü düzenliyoruz.” Kadın Çemberleri Projesi’nin Hande Yurtsever ile birlikte eş liderliğini yürüten Sibel Aydın Sığınmış, projenin amacını şu sözlerle anlattı: “Amacımız yeni üyelerle eski üyeleri kaynaştırmak. Çalışma gruplarımız var ve yeni üyelerimiz eski üyelerimizden aldığı bilgilerle bu çalışma gruplarına dahil oluyor. Birçok dernekte üyeler arasında bir etkileşim olmuyor. Bu proje ile birlikte üyelerin derneğe aidiyetini sağlamayı hedefliyoruz. Derneğe üye olan üyelerimizi teker teker bilgilendiriyoruz ve arıyoruz. Proje sadece çalışanları değil, çalışanların faydası için yöneticilerle görüşmeleri de içeriyor.” Finansal okuryazarlık ve çalışan anneler için kariyer destek projeleri üreten Professional Women’s Network’e iş dünyasından her kadın üye olabiliyor. Üye olmak ve ayrıntılı bilgi için pwnistanbul.net ziyaret edilebilir.

Professional Women’s Network’ün Kadın Çemberleri Ağı projesinin konuşulduğu Zuhal Gürçimen ile Başıma Bir Geldi Programı’nı buradan dinleyebilirsiniz:


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background