Başarısızlıklarla Dolu Bir Başarı Kitabı

Written by on 9 Eylül 2021

İsak’la Tarz-ı Hayat’ın bu haftaki konuğu İzzet Pinto oldu. Stella Trevez’in yazdığı Babam İçin kitabıyla, babası ile olan ilişkisini sanatseverlerle buluşturan Pinto, yaşamını ve kariyerini Radyo Gedik dinleyenleriyle paylaştı

 

İsak’la Tarz-ı Hayat, farklı yaşam profillerini Radyo Gedik dinleyicileriyle buluşturmaya devam ediyor. Türkiye’de önde gelen dizilerin yurt dışında tanınması ve pazarlanması konusunda çalışmalar yürüten Pinto, kariyerini şu şekilde anlattı: “Çocukluğumdan beri en büyük isteğim başarılı olmaktı. Tabii maddi bir tatmin isteği de var ama manevi tatmini söz konusu. Çocukluğumun hayalleriyle başladı her şey. Sıradan bir hayat tercih ederseniz, büyük hayallerinize ulaşamazsınız. Ben de büyük hayallerin peşinden koştum, büyük hayalleri gerçekleştirmenin maddi gerekliliklerini getirmek istediğim için iş insanı oldum.”

İş alanında bazı denemelerinin başarısızlıkla sonuçlandığını söyleyen Pinto, Babam İçin kitabının bir başarı kitabı olarak görülse de içinde birçok başarısızlık barındırdığını söyledi: “Başarısız olduktan iki gün sonra tekrar deniyordum. Sonra tekrar ve tekrar. Babam İçin kitabı dışarıdan bakıldığında bir başarı öyküsü olarak adlandırılsa da baktığımızda içinde birçok başarısızlık hikayesi barındıran bir kitap.”

100 Dolarla İşporta

Bangkok’ta da yaşayan İzzet Pinto, yaşamının bir bölümünde işportacılık da yaptı. Pinto, o günleri şu şekilde anlatıyor: “Babam Türkiye’ye geri dönmemi istedi fakat bunu reddedince elimdeki ayakkabılarla işportacılık yaptım. Sonrasında Çinli bir tefeciden borç alıp dükkan açtım, Türkiye’den tekstil ürünleri getirip sattım. Sonrasında dükkanda sıra oldu ve ikinci, üçüncü dükkanımı açtım. 23 yaşında 6 şubeye ulaştım.”

Hiçbir Zaman Oldum Demeyin

Hayatın ne zaman ne getireceğini belli olmadığını söyleyen İzzet Pinto, “Bu yarışma ve dizi formatlarını yazarken, kendim de format yaratmak istedim. Bir müzik yarışması formatı oluşturdum ve 6 ay sonrasında bu formatı Almanya’daki özel bir kanal sattım. Jüride Ricky Martin vardı ve ‘vay be’ demiştim içinden. Çünkü formatı oluşturduğum zaman işlerin başındaydım. Bundan dolayı kariyerde asla oldum dememek gerekiyor.”

İzzet Pinto’nun konuk olarak katıldığı İsak’la Tarz-ı Hayat’ın yeni bölümünü buradan dinleyebilirsiniz:


Continue reading

Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background