Genç Spor’a Genç ve Başarılı Sporcu Mila Tuncel Konuk oldu

Written by on 27 Nisan 2022

Furkan Sübütay ile Genç Spor 23 Nisan özel yayınına 2 yaşından beri jimnastik yapan ve bu sene Türkiye snowboard şampiyonası U11 kategorisinde Türkiye ikincisi olan 10 yaşındaki Mila Tuncel konuk oldu.

Furkan Sübütay, Mila Tuncel Kirispin ve Şevket Kirispin

Sporun farklı dallarının alanında uzman isimlerle konuşulduğu Furkan Sübütay ile Genç Spor’un 23 Nisan özel yayınına U11 kategorisinde Türkiye ikincisi olan Mila Tuncel Kirispin konuk oldu. Programa katılan Mila’nın babası Şevket Kirispin, Mila sayesinde birçok sporu öğrendiğini söylüyor: “Mila’nın yüzme, tenis ve jimnastiğe de ilgisi var. Sporcu olan kızımın sporla ilgilenmeyen babası olarak Mila’dan çoğu sporu öğrendik. Spor yapmadığı zamanlarda ise evde barfiks çekiyor.”

Adım Adım Profesyonelleşti

Profesyonel olarak jimnastik ve snowboard ile ilgilenen Mila iki sporu da çok sevdiğini söylüyor. “En çok Erzurum’da snowboard yapmayı seviyorum. Arkadaşım snowboard yapıyordu. Ben de gördükten sonra denemek istedim, ailem de destek verdi.”

Enerjisini faydalı kullanması için Mila’yı spora teşvik ettiklerini söyleyen Şevket Kirispin, “Eğlence ve sosyalleşmesi için Mila’yı spora götürüyorduk. Ve Mila adım adım profesyonelleşmeye doğru gitti. Antrenörlerin rehberliği doğrultusunda çalışmalara devam ettik. Biz de jimnastik ve snowboard’u bu süreçte öğrendik.”


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background