Tersane İstanbul’da Çağdaş Sanat Buluşuyor

Written by on 7 Ekim 2021

Bu sene 16.’sı düzenlenen Contemporary Istanbul, şehrin kültürel ve endüstriyel mirasının bir araya getiren Tersane İstanbul’da kapılarını bugün açtı. Fuar 10 Ekim’e kadar devam edecek

 

Şehrin yeni kültür sanat merkezi olmak için hazırlıklara devam edilen Tersane İstanbul, bu sene Contemporary İstanbul’a ev sahipliği yapıyor. Pandemi sonrasında gerçekleşecek ilk uluslararası fuarında Contemporary Istanbul, 9500 m2 kapalı ve 10.000 m2 açık alanda 57 galeri ve kurumu, sanatçıları, koleksiyonerleri, uluslararası basını ve de sanatseverleri Tersane İstanbul’da ağırlıyor.

Caz ve Özel Sergiler Bir Arada

Tersane İstanbul’a gelecek sanatseverler, 30 sanatçının büyük ölçekli iş ve heykellerin yer aldığı açık alan yerleştirmesinde, eserlerinde kumaşı tercih eden Rachel Hayes’in enstalasyonunu, sanatın sürdürülebilirliğine dikkat çeken Gelecek için Bayraklar sergisini, 100 yaşındaki heykelci : İlhan Koman sergisini, 15 kadın sanatçının yer aldığı Akrasia sergisini, Sıtkı Kösemen – Dönüşümler Sergisi ile 1970’lerden başlayan siyah-beyaz Bodrum fotoğraflarını, Burhan Doğançay ile Ekrem Yalçındağ’ın eserlerinin birbirlerine dokunuşları sergisini hafta boyunca fuar alanında görme fırsatı bulacak.  Ayrıca 31. yaş gününü kutlayan Akbank Sanat Caz Festivali kapsamında  Tersane İstanbul’daki fuar alanında caz konserleri de yapılacak.

Türkiye’den ve dünyadan 57 sanat galerisi ve kurumunu ağırlayacak Contemporary Istanbul’a giriş ücretleri öğrenciler için 80 TL, tam ise 150 TL. Fuar 10 Ekim’e kadar sanatseverleri bekliyor.

 


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background