Hayvanlar Duyguyla Yaşar

Written by on 7 Ekim 2021

Gülcan Arpacıoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Mutluluk Kolay’da bu hafta veteriner hekim Devrim Baykal konuk oldu. Evcil hayvanların yaşamdaki yerinin ele alındığı programda Baykal, hayvan ve insan bağlantısının önemine vurgu yaptı

Her Çarşamba saat 10.00’de Radyo Gedik dinleyenleriyle buluşan Mutluluk Kolay’da bu hafta evcil hayvanların insan yaşamındaki önemi konu alındı. Hayvanların enerjiyle çalıştığını söyleyen Devrim Baykal, hayvan davranışlarının temelinde duygular olduğunu belirtti: “Hem insanlarda hem de hayvanlarda her şeyin özü sevgi. Hayvanlar duygularını anında ortaya koyuyor fakat insanlar yaşadıkları duyguyu devam ettiriyor. İnsanlar da hayvanların bu yönünü öğrenebilir: Anda yaşamak.”

Hayvanların Duygusal İhtiyaçları Var

Evcil hayvanların yaşadıkları ortama ve kişiye göre alışkanlıklarını ayarladığını söyleyen Devrim Baykal, “evcil hayvanlar insanların oyuncağı değil. Maddi ve manevi ihtiyaçları var. Ve hayvanlar o kadar uyumlu ki sahibinin eve gelme saatine göre mama saatini ayarlıyor tuvalet ihtiyacı için sahibini bekliyor. Hayvanların duygusal olarak da hasta olabildiklerini ekleyen Baykal, “hayvanlar enerji ve duyguyla yaşadıkları için yaşadığı ortamın enerjisini hissediyor ve buna göre tepki veriyor.

Veteriner Hekim Devrim Baykal’ın konuk olduğu Mutluluk Kolay programını buradan dinleyebilirsiniz:


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background