Cso Ada Ankara Yaz Sezonunda Bu Hafta

Written by on 20 Haziran 2022

CSO Ada Ankara, yaz sezonuna özel “Beş Sohbetleri”, “Öğlen Vakti Konserleri”, “Caz Akşamları”, ‘’Çocuk Etkinlikleri’’ ve ‘’Gün Batımında Yoga’’ gibi farklı etkinliklerle sanatseverlere farklı bir kültür sanat ajandası sunuyor. Bu haftanın yaz etkinlikleri arasında her müzik zevkine ve her yaşa uygun etkinlikler yer alıyor.

Yaz Sezonu Caz Keyfi

Caz Akşamları serisi, ilk konserinde piyanist ve vokalist Selen Beytekin’i konuk ediyor. Caz, R&B, funk, soul ve blues tarzlarını harmanladığı özgün yorumlarıyla tanınan Beytekin’e trompette Şenova Ülker, tenor saksafonda Engin Recepoğulları, piyanoda Uraz Kıvaner, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ferit Odman eşlik ediyor. Konser 22 Haziran saat 20.00’de Mavi Salon’da. Biletler 90 TL ve 70 TL.

 

 

 

Çocuklara Özel Etkinlikler

Kumbara Çocuk Tiyatrosu, çocuk edebiyatının klasikleşmiş yapıtı Çocuk Kalbi’ni Türkiye’de ilk kez sahneye taşıyor. Yayımlandığı ilk günden bu yana çok satanlar listelerinde olan, eğitmenlerin tavsiyesi arasındaki Çocuk Kalbi, bu kez tiyatroda CSO Ada Ankara Mavi Salon’da minik sanatseverlerle buluşuyor. Özveri, yardımlaşma, dürüstlük, iyilik ve sevgi gibi erdemleri kitabın kahramanı Enrico’nun yaşam öyküsü üzerinden anlatan Çocuk Kalbi, küçük izleyicilere müzik, dans ve interaktif oyunlarla harmanlıyor. Yaz sezonu çocuk etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek Çocuk Kalbi 25 Haziran saat 14.00’te Mavi Salon’da. Bilet fiyatları 50 TL ve 30 TL.

Yaz Boyu Beş Sohbetleri

Ödüllü doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş, 12 yıllık yaban hayatı deneyiminin en güzel hikâyelerini CSO Ada Ankara’da paylaşacak. Yaren Leylek ile Adem Amca’nın dostluğu, büyüleyici bir hazine olan Bursa Karacabey Longoz Ormanları’nın derinlikleri, kuş gözlemciliği ve fotoğrafçılığı, doğanın ilk bakışta fark edemediğimiz işaretleri anlatacak. Beş Sohbetleri kapsamında gerçekleşecek “Havadan, Sudan, Kuştan” söyleşisi 25 Haziran saat 17.00’de Mavi Salon’da. Bilet Fiyatı ise 30 TL.

 

Tachuri’yle Çökertme

Ud sanatçısı Enver Mete Aslan ve Latin Amerikalı gitarist Ricardo Moyano, enstrümanlarının benzersiz birlikteliğini “Tachuri” ile Öğlen Vakti Konserleri’nde müzikseverlere sunacak.
“Tachuri” Türk klasik müziğinin başlıca çalgılarından ud ile Avrupa ve Latin Amerika müziğinde gerek solo gerekse orkestra içinde önemli bir yer tutan gitar arasındaki müzikli sohbet olarak tanımlanıyor. Aslan ve Moyano, gitar soloları ile icra edilen Türk melodilerinin ud taksimler eşlik edecek. Müzikli sohbet kapsamında Üsküdar’a Gideriken’den Çökertme’ye Türkiye’ye özgü parçalar yorumlanacak. Dinleyiciler klasik parçaları Latin ezgileriyle dinleyecek. Aslan & Moyano Duo “Tachuri” konseri 26 Haziran saat 12.30’da CSO Tarihi Salon’da. Bilet fiyatları 60 TL ve 45 TL.

 


Continue reading

Previous post

Sahnelerde Bu Hafta


Thumbnail
Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background