Radyo Gedik’ten Genç Gediklilere Çağrı

Written by on 10 Kasım 2023

İstanbul Gedik Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü ile Radyo Gedik yeni akademik yılda iş birliğine gidiyor. Yapılacak çalışmalar kapsamında bölümde eğitim alan öğrenciler tasarladıkları yayınları Radyo Gedik stüdyolarında hayata geçirebilecek.

İstanbul Gedik Üniversitesi Gedik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde çalışmalarına başlayan Medya ve İletişim Programında eğitim alan öğrenciler Radyo Gedik ile yayıncılık projelerini hayata geçiriyor. İletişim teknolojilerini yakından takip eden, akademik yeterliliği üst seviyede medya ve iletişim uzmanları yetiştirmeyi hedefleyen Medya ve İletişim bölümü öğrencileri, yapılacak çalışmalar ile Radyo Gedik’in deneyiminden ve teknik desteğinden yararlanabilecek. Bölüm öğrencilerinin akademik gelişiminin yanında mesleki pratiğinin de geliştirmesinin amaçlandığı çalışmalarda öğrenciler, ilgi alanlarına yönelik radyo, podcast ve YouTube yayınlarını Radyo Gedik stüdyolarda gerçekleştirebilecek. Konuyla ilgili Radyo Gedik’e açıklamada bulunan Medya ve İletişim Program Başkanı Öğr. Gör. Elif Ünaldı, “Öğrencilerimizin derslerde gördükleri bilgileri yapacakları yayınlar ile bir adım ileriye taşımak istiyoruz. Günümüz dünyasında iletişim çalışmalarının sektördeki dinamikleri takip edecek şekilde hayata geçirmek büyük önem taşıyor. Öğrencilerimizin Radyo Gedik’te gerçekleştirecekleri çalışmalarla kendi ilgi alanlarına ve uzmanlaşmak istedikleri alana göre yayınlar yapabilecek. Bu çalışmalarla öğrencilerimiz hem medya alanında deneyime sahip olurken kendilerini ifade etme olanağı bulacak, seslerini duyuracak. Yapacakları yayınlarla birlikte yeni medyanın olanaklarını Radyo Gedik’teki programlarıyla pratik anlamda da kullanabilecekler” dedi.

Farklı temalarda yayınlar sizleri bekliyor

Yürütülen çalışmalar kapsamında Medya ve İletişim Bölümü birinci sınıf öğrencisi Arda Ümit Toraman, Toraman Show adıyla yayınlarına başladı. Toraman yayınlarında ilgi alanı dahilinde olan Japonya, Güney Kore, Türkiye ve İngiltere liglerinde haftanın maçlarını yorumluyor, gelecek maçlar hakkındaki tahminlerini Türkçe rap müzikleriyle paylaşıyor. Her Cuma saat 17.00’de radyogedik.com.tr ve Radyo Gedik mobil uygulamaları üzerinden dinlenebilen program, Radyo Gedik Spotify kanalında da istenildiği zaman dinlenebiliyor. İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencisi Salim Can Erişken’in Kariyer Avcıları, Furkan Sübütay’ın Genç Spor, İstanbul Gedik Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı Sağlığa Genç Bakış gibi programlara da ev sahipliği yapan Radyo Gedik, hayalindeki yayını gerçeğe dönüştürmek isteyen Genç Gediklileri bekliyor.


Current track

Title

Artist

Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu

Background